גלידת תות בשמנת

Follow my blog with Bloglovin
גלידה בכוסות ריבועי

שקיעה יפיפה בגינה שלנו. בשדה התותים ממול אני רואה את הפועלים רכונים על הערוגות, מלקטים בשקדנות את התותים האדומים, המתוקים והריחניים שאנחנו נהנים מהם כל כך.
אני מחליטה לקפוץ לבית האריזה להביא עוד כמה קופסאות שייעלמו עד ארוחת הערב.

שדה התותים

תקריב תותים בשדה מלבני

פרחים בשדה

בחממה

התחלנו את העונה עם תותים נטו, תותים עם סוכר, תותים בשמנת, תותים עם קצפת. משבוע לשבוע הפכתי יצירתית, מרנג עם קרם לימון ותותים, פאי קרם פטיסייר ותותים, עוגת ספוג עם קצפת ותותים והנה הגיע גם תור הגלידה. לא מסובכת וטעימה להפליא. אני מכינה אותה בקעה להכנת גלידה של הקיצ'נאייד. אביזר חובה לאוהבי הגלידות. רק אל תשכחו להכניס אותה למקפיא 24 שעות לפני.

החומרים:

1 מיכל שמנת מתוקה

1 כוס חלב

2 מקלות וניל חרוצים שהגרגירים גורדו מהם החוצה, לשמור אותם בנפרד.

קורט מלח

1/4 + 1/2 כוס סוכר דק

5 חלמונים גדולים

1 סלסלה גדולה של תותים

כפית מיץ לימון

כפית תמצית וניל משובח

 

חומרים 2

1. יש לחתוך את התותים השתופים ולהשרות אותם עם 1/2 כוס סוכר, כפית מיץ לימון וכפית תמצית וניל לארבע שעות במקרר.

2. בסיר בינוני מחממים על להבה בינונית תוך כדי בחישה את השמנת, החלב, 1/4 כוס סוכר וקורט מלח. כשמתחילות להיווצר בועות קטנות בשולי הסיר יש להוריד מהאש ולהוסיף את גרגירי הווניל שגרדתם והתרמילים. לכסות ולהניח בצד לשעה.

3. לאחר שהתערובת "נחה" הוציאו את תרמילי הווניל. העבירו את מחציתה לכלי נפרד ואת המחצית הנותרת בסיר חממו בעדינות תוך ערבוב שוב עד שייווצרו בועיות. הקציפו בקערה אחרת את החלמונים עד שיתפחו ויתבהרו ומיזגו  אותם תוך כדי ערבוב לסיר שחיממתם.

4. הוסיפו לסיר  גם את מחצית התערובת השנייה וחממו תוך כדי ערבוב. יש להסיר מהאש לאחר 4-8 דקות כאשר התערובת תסמיך כך שאצבע שתעבירו במרכזה תשאיר "שביל".

5. צננו את התערובת היטב לטמפרטורת החדר. אם אתם רוצים להאיץ את התהליך, הניחו את הסיר בתוך סיר עם מי קרח.

6. העבירו את התערובת לקערת הכנת הגלידה. לאחר 15 דקות במהירות נמוכה (1!) הוסיפו את התותים. ל 5-10 דקות נוספות. העבירו את התערובת לכלי והכניסו למקפיא.

תהליך

אם אתם מעדיפים את הגלידה יותר ורודה ותותית כדאי למעוך קצת את התותים במזלג ולהוסיפם ישר בהתחלה. אני אוהבת את התותים קפואים ומוצקים בתוך הגלידה השמנתית (בסגנון גלידת התות של בן אנד ג'ריס) ולכן מוסיפה אותם בסוף.

גלידה בכוסות מלבני