דירה מוארת בתל אביב

לזוג שגר בדירה הקטנה והישנה הזאת עם ילדה כמעט מתבגרת היה ברור שלמרות שגודלה מתנגש עם הרצון העתידי להרחבת המשפחה, הם לא יכולים להיפרד ממנה.
מיקום מושלם, סביבה שקטה וגינה קסומה וירוקה במרחק נגיע גרמו להם להגיע אלי ולאתגר אותי בהוספת חדר והפיכת דירת 73 מ״ר עם שני חדרי שינה לדירה של שלושה.
ככול שהחלל יותר קטן נדרשת יותר מחשבה ותכנון קפדני לניצולו. יצירת מקומות אחסון מרובים שיעלימו את החפצים שממלאים את החיים וישאירו מקסימום אור ומקום לאנשים ולפריטים איתם הם רוצים לחלוק אותו.
הלקוחות היקרים שלי, הם אנשים מגוונים שחיים חיים אינטנסיביים. ביום הם אנשי הייטק וכשהם מגיעים הביתה, יש להם חיים מלאים ויצירתיים. הוא סופר מוכר ומצליח שכותב ספרים שנונים ששואבים אותך לעולמות חדשים והיא מנגנת בגיטרה ואוהבת מאוד מוזיקה.
אחרי מספר שיחות היה להם ברור שדווקא בגלל העושר הפנימי והאינטנסיביות חשוב להם שהבית, למרות גודלו, יעטוף אותם בשקט וימעיט את העומס החושי של ריבוי חומרים וטקסטורות.
סלון ומטבח אלכסוני
מסדרון הכניסה הארוך שהוכתב ע״י מבנה הדירה נוצל כך שמצד אחד מוטמעים ארון כניסה, שרות וכביסה ש״נעלמים״ בגמר חלק כצבע הקיר ואילו ממול יצרתי אלמנט דקורטיבי ופרקטי של מדפי ספרים מרחפים וגבוהים, מראה שמכפילה את התחושה במעבר וארונית ארוכה ונמוכה שמובילה אותך לחלל המרכזי ומוסיפה שטחי אחסון.
 מסדרון כניסה
מסדרון
לדירה מבנה מגביל ומאתגר של L . ע״י הריסה של כל חלוקות הפנים, הרחבה משמעותית של הפתחים וניצול הגובה הנהדר של 3.20 ליצירת מיטת גלריה בחדרה של הבת, התאפשר לי להוסיף חדר נוסף בין חדר ההורים למקלחת.
חדר ילדה מבט אלכסוני
מבט מחדר חדש לחדר הורים
חדר ההורים נהנה מחלון גדול ונמוך שפותח את התחושה בחדר ומאפשר התבוננות החוצה גם כששוכבים במיטה.
חדר שינה מבט לחלון
ארון חדר הורים
המקלחת ממשיכה את אותה צבעוניות וחומריות של יתר הבית. עץ אלון, שמנת ותכלת.
מקלחת
למרות הקרבה בין המטבח הפתוח, פינת האוכל והסלון, מתקיימת פרופורציה מושלמת בין הפונקציות השונות. שמירה על שפה עיצובית אחידה ובהירה משאירה את החלל קליל ונושם. החלונות הגבוהים שמקיפים את הבית מכניסים את הירוק הרענן שצומח באדניות הברזל הלבנות שמקיפות את הדירה ומחברות את הפנים אל החוץ.
סלון מהמטבח
5 מטבח ושולחן מהסלון
 אי עבודה במטבח
 שולחן אוכל
הקירבה הפיזית בין הבניינים שמאפיינת סביבה אורבנית, הכתיבו תוספת של וילונות אוורריים לשמירה על פרטיות ואינטימיות כשמעוניינים בכך.
פינת ספה
 סלון מהאי במטבח
תכניות לפני ואחרי
היה לי כיף מיוחד לחזור ולצלם בדירה הזאת, שתמיד מתנגנים בה צלילי ג׳אז רכים, נמזג בה יין טוב ומתקבלים אליה בחיוך רחב.
צילם בכשרון אביב קורט