חג של אורות ומנורות

על האהבה הגדולה שלי לחנוכה הצהרתי כאן כבר בשנה שעברה. חג כלבבי, מדלגים על הארוחה וקופצים ישר לקינוחים .

הרבה הזדמנויות להתכנסויות משפחתיות וחבריות באווירה נינוחה והרכבים משתנים.

מאחר שהמוטו שלי בחיים הוא שמדברים טובים צריך להנות כל השנה ולא רק בחגים או באירועים מיוחדים, כתבתי על נרות. שאין ספק שתקופת הזוהר שלהם היא בחנוכה, אבל אני לא מוותרת עליהם כל השנה.

גם שרשראות של נורות מנצנצות מזוהות עם עונת החגים החורפית הזו. בחו”ל זה הקריסמס ואצלנו במסגרת “חג האורים” יש לנו לגיטימציה (מינוס העץ) לשחרר את הדיווה הפנימית שבנו ולהתענג על כל הנצנוציה המשמחת הזאת. כי מי אם לא שרשרת נורות מקיימת את ההבטחה “כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן”…. טוב, לא ממש איתן, בעיקר אור לאווירה חמה ונעימה.

  via

שרשראות של מנורות, שהן זולות וזמינות, יכולות בהשקעה פשוטה מאוד להפוך לאלמנטים דקורטיביים יפיפיים שייפו את הבית והגינה ויישארו לשמח אותנו הרבה אחרי שנצליח להוריד את הסופגניות מהמותניים. הנה כמה רעיונות שיכניסו אתכם לאווירה.

via pinterest

איפה בעצם מומלץ לשים אותן? הרי לא נשאיר אותן תלויות מרחפות באוויר כל השנה…. נכון, אבל הן יכולות להפוך חפצי נוי דוממים לקסומים ומלאי חיים.

via

בתוך כלוב ציפורים, או כד זכוכית למשל.

via

מלופפות סביב אלמנטים מעץ או מברזל.

via

תלויות לרוחב הקיר הן הפכו לחבל השראה לתליית תמונות וגזרי עיתונים.

via

כוכבים שמשתלשלים מבעד לעננים. ראש מיטה פשוט ורומנטי.

via

אפשר לכתוב על הקיר (באנגלית מחוברת). אומנם כאן השימוש הוא בבן הדוד “חבל אור”, שרשרת נוריות שמושחלת בתוך צינור פלסטיק. אבל הכל נשאר במשפחה….

ואפשר גם לשדרג אותן ועל ידי קצת DIY להפוך אותן לאישיות ומותאמות לאווירה ולנושא שתבחרו. כל אחת מהשרשראות כאן למטה תהיה תוספת ייחודית, צבעונית ומשמחת לחדר הילדים. בדיוק עוצמת האור שכיף להירדם איתה.

מימין עם פרחי קרפ ומשמאל לא תאמינו, פרחים יפיפים מתבניות ביצים.

כל כך פשוט ולגמרי קסום. תחתיות נייר קנויות למאפים מושחלות לאורך השרשרת.

“בתי מנורה” מאוריגאמי.  בכלל, אלמנטים מאוריגאמי יראו נפלא תלויים לאורך השרשרת. עגורים, פרחים ושאר קלסיקות.

נכון שזה מדליק? שוב אנחנו משאילים מהמטבח, הפעם מנג’טים ליצירת פרחים צבעוניים.

כוסות חד פעמיות מצופות בד הופכות לאהילים קטנים.

צדפים מודבקים עם דבק חם.

עם בובות צמר ובד. או באווירת רוחות, שדים וגיבורי על.

בחוץ הן משתלבות לגמרי בטבעיות, נראות כמו גחליליות.

via

  via Pinterest

 via

via

טוב, לא להיות קטנוניים איתי. אין מצב שהייתי מוותרת על האימיג’ המקסים הזה! אומנם עברנו כבר לדודה, גרלנדה של נורות ליבון. אבל החלטנו כבר, שהכול נשאר במשפחה. בעיקר בחנוכה.

* טיפ- בקצה השרשרת של איקאה מחברים בטריה ואין צורך בחיבור לחשמל. מאפשר הרבה יותר חופש וגמישות.

הפוסט הזה משתתף במיזם אינטרנט ראשון מסוגו. שיתוף פעולה יצירתי של תשעשרה בלוגיסיוטיות שוות ומוכשרות שחברו לתת לכם שרשרת פוסטים חגיגיים במיוחד לחנוכה. ממליצה לכם לא לפספס אף אחת!

כנסו ללינקים למטה. חג שמח!

 

http://colourfulway.blogspot.co.il/ http://www.habaytashop.co.il/%D7%91%D7%9C%D7%95%D7%92 http://cafe-veyafe.com/ http://www.tapuz.co.il/blog/net/Maavaron.aspx?foldername=danaisr http://www.avnikeren.com/ http://roomsandwords.co.il/ http://www.lula-design.com/ http://mekoopelet1.blogspot.co.il/ http://www.tweelingen-design.com/blog/ http://ililziv.blogspot.co.il/ https://www.liathadas.com/blog-heb/ http://coolandbello.co.il/ http://www.mylovelymess.com/ http://mayuk.radzis.com/ http://www.shirley-nemesh.com/ http://oritgidali.wordpress.com/ http://www.misspetel.com/