מישהו חייב לעשות את העבודה הזאת…

 

כמה זה נפלא שיום שיטוט ופישפוש בשוק הפשפשים לגמרי נכנס אצלי לקטגוריה של "יום עבודה".

רגע לפני שמזג האוויר התהפך עלינו, ביליתי יום שימשי וצלול בהתעדכנות וסריקה אינטנסיבית של החנויות והגלריות המתחדשות ומתווספות ללא הרף במתחם שוק הפשפשים ביפו לצורך איתור פריטים לכמה פרויקטים שאני עובדת עליהם עכשיו.

אני בטוחה שאני לא מחדשת לאף אחד דבר, אבל התמהיל שנוצר ביפו בשנה שנתיים האחרונות מזמן חווית שיטוט, גילוי, קניה ובילוי של ממש.

נכון שיש פחות פשפשים ומציאות אבל הרבה יותר שיק והזדמנויות לסטייל איכותי של ממש.

 

כבר יצא לי להמליץ על כמה חנויות שוות בשוק בפוסט על מודרן אתנו שיק , ואין מצב להיכנס כאן לסריקה מקיפה באמת, אז החלטתי לשתף רק בכמה פנינים שעשו לי את היום.

בחנות פלשתינה (א"י) מוכר אמוץ נוסטלגיה ישראלית אמיתית. כלי עבודה, חפצים שימושיים (מאווררים, משקלים וכמעט כל מה שתעלו על דעתכם) צעצועים, הדפסים ובאמת אוצרות על אוצרות מגובבים ותלויים כך שבקושי אפשר לעבור. כולם שמורים ומשוחזרים באיכות  גבוה. בעל הבית לא ידידותי במיוחד ועושה רושם כי הוא קשור ומאוהב בפריטים אחד אחד. ניסיתי לברר לגבי שלושה ועל כולם הוא מיהר להודיע לי כי הם שמורים ומכורים (… ? ) . אולי זה רק פתיחה קלאסית למיקוח של שוק, אבל הפעם לא מספיק התאהבתי ולכן לא בדקתי.החנות נמצאת ברחוב עולי ציון 8. לא תפספסו את האופנוע הלבן בכניסה לחנות ואל תשכחו לקרוא את השלט המסקרן וההזוי.

HOME WORKSHOP היא חנות חדשה שנפתחה החודש ברחוב רבי יוחנן 4. מלאה פריטים יפייפים שנבחרו בקפידה ע"י נאוה וגלית ברחבי אירופה וויאטנם. הן מיבאות גם אלמנטים אדריכליים מבתים שפורקו ופריטים כמו רהוט מברזל וספות שנעשות בהזמנה .

מאחר שהובטחה תחלופה גבוה ומגוונת של פריטים ומשלוח גדול ומסקרן שיגיע בעוד שלושה שבועות אין לי ספק שאני אקפוץ לשם שוב בקרוב..

אחת מהחנויות הוותיקות והמצויינות בשוק היא וינטיג' האחות הגדולה של איטמס. תזהו בה רהיטים שכשהיו אצל הסבתא שלכם לא מצאתם בהם שום מגניבות. אבל אחרי טיפול מסור של חידוש ושיפוץ הם מקבלים עדכניות וחן שיגרמו לכם לנסות להיזכר למי ולמה מסרתם את הנדוניה.

ואי אפשר לסיים בלי משהו מתוק…. בכל ביקור שלי באזור אני קופצת למרגוזה. בית קפה ומאפיה משפחתית ממש כמו בפריז. הבגטים והמאפים הכי משובחים בתל אביב.  הכי אהובים הם השוקוטים. פחזניות אווריריות כמו עננים זרועות גבישי סוכר ומלאות אוויר. אזהרה ידידותית, אפשר לגמור שקית בכלל בלי להרגיש.