על סדנת האביב עם 'שנה בגינה' בוילה הדס

אביב שני שלנו ב׳וילה הדס׳ עטף אותנו בלבלובים ופריחות, כל יום הביא איתו גילויים חדשים של צבעים וריחות.

הזדמנות נפלאה להגשים לעצמי חלום ולהזמין את אילנה שטיין ׳מלוח שנה בגינה׳ להעביר כאן סדנה אביבית של איור כל היופי הבוטני הזה, בהשראת לוחות השנה שהיא מפליאה לאייר.

אבל מכוון שאילנה שחיה את הטבע היא אוצר של ידע וכבר מתגלגלת אלינו למישור החוף מהרי ירושלים, החלטנו להרחיב עוד קצת אופקים ולהמשיך בחלק השני של היום לסדנת שתילת גן ירק קיצית, כזאת שהיא תוכל לשתף בה את כל סודות ההצלחה בגינה לפי עקרונות הפארמה קלצ׳ר.

התכנסנו לנו קבוצה של נשים שיודעות 'לעצור ולהריח את הורדים' ואת שאר הפרחים שבאוויר, ליום של השראה והתבונות ביופי שמקיף אותנו.

כשביד אחת קוקטייל ובשניה עפרונות ומכחולים כל אחת בחרה לה פרח מהאגרטלים והתחלנו לטייל על הדפים בלי מעצורים. נכנסנו לזון משחרר, כמעט מדיטיבי ולאט לאט הופיעו האיורים.

האהבה והמשיכה שלי לאיורים בוטניים מלווה אותי שנים. יש לי אוסף מכובד של ציורים שאספתי. המון זמן חיפשתי הזדמנות להתיישב ולצייר כאלו גם בעצמי.

הסדנה של אילנה נתנה לי את ההכוונה עם כמה טיפים פשוטים על איך לעבוד נכון עם צבעי מים והכי חשוב – פשוט לשבת ולעשות. אני מקווה להתמיד ולהפוך את האיור למדיטציה החדשה שלי.

בשביל שנוכל לשתול את ירקות הקיץ היינו צריכים להיפרד מערוגות החורף. כהכנה לסדנה קטפנו יבול מטורף שהפך במטבח למטעמי farm to table שהוגשו לאורחות בארוחת הצהריים.

זאת היתה הזדמנות להעמיק את ההכרות בין המשתתפות ולגלוש בטבעיות לחלק השני של היום עם שאלות ׳הכי את המומחית לגינון' שהפננו כולנו לאילנה.

יצאנו לגינה ׳ללכלך את הידיים׳, לשתול וללמוד עוד כמה כללים שיעזרו לשתילים הרכים לתת לנו מקסימום של תנובה ואהבה.

חמש השעות הללו עפו טסו ונגמרו לי מהר מידי. אבל עכשיו משהו מהאביב הזה ישאר לי כזיכרון צבעוני לתמיד, והירקות ששתלנו יעשירו את המטבח שלנו לאורך כל הקיץ.

תודה גדולה לאילנה שטיין על החוויות והידע ולצלמת יפעת גולן שאוצרת לנו רגעים יפים.

באינסטגרם שלי תוכלו לראות את הסרטון המקסים שיפעת הכינה ומקפל לתוכו את חווית היום.

לחצו כאן

אם גם את.ה רוצה ללמוד איך ליצור סרטונים כאלו בקלות עם האפליקציות בטלפון, יש לכם הזדמנות מיוחדת בסדנה הבאה שנארח כאן ב'וילה הדס', בה יפעת גולן, האישה, החיוך והמצלמה תלמד אותנו איך היא עושה קסמים.

לפרטים והרשמה כנסו כאן. הסדנה עוד לא פורסמה וכבר נתפסו בה יותר מחצי מהמקומות. אז אני ממליצה לא להתלבט 🙂

כולנו בסטודיו מאחלים לכם חג פסח שמח, 'למרות ועל אף' בתקווה שנוכל לחגוג חרות אמיתית בקרוב.