הכנת בוקה מפרחי אביב

אין כמו פרחים למלא את הבית שימחה ואופטימיות. אי אפשר לעמוד בפני הצבעוניות, הרעננות וקסם הזמניות של יופי שיחלוף בטרם נספיק להיות אדישים אליו.
זאת התמכרות לא זולה, אבל לשמחה אמיתית אין מחיר… ואם תרכשו  פרחים טריים בחנות טובה, הם יחזיקו בקלות 7-10 ימים.

נקודת ההשקה של החורף והקיץ הישראלים קצרה ומשופעת בחמסינים צהבהבים מאבק, שמכריעים בבת אחת את החרציות, התורמוסים ושאר פרחי האביב הנהדרים שממלאים כל פיסת אדמה חשופה. רגע לפני שפרחי החורף והאביב המגוונים והיפיפיים אוזלים גם מחנויות הפרחים, אני משתדלת להספיק וליהנות מהכנת זרים טריים.

ליל הסדר מחר, הוא הזדמנות נפלאה להכין כמה זרים קטנים שיקשטו את מרכז השולחן או כמתנה למארחת.

את הפרחים אני קונה בחנות האהובה עלי של ורד שמיר במושב רשפון. רמה מעל כולם בהיצע ובאיכות. כל ביקור מתחיל בהתלבטות של שעה/ שעתיים בין שלל האפשרויות המפתות והשילובים האינסופיים. על אף השוזרות המיומנות והמוכשרות שבמקום אני מעדיפה תמיד לחזור עם חבילות הפרחים הביתה ולסדר אותם בעצמי, בשבילי זה עונג אמתי.

אז אם מדגדג גם לך באצבעות, ובא לך לנקות את הראש במדיטציה החביבה עלי, בסידור פרחים , כל מה שצריך לעשות זה לעקב אחרי כמה הנחיות בסיסיות.

סידור בוקה – שזירת זר בטכניקה של אלכסונים

  1. תחילה יש לבחור את הפרחים מהם נרכיב את הזר – מעבר לטעם אישי הפרמטרים אליהם

כדאי לשים לב הם:

סגנון דומה

פרחי שדה כמו נוריות או כלניות לרוב לא יתאימו לפרחים בעלי אופי אלגנטי כמו ורדים או שושן צחור.

צבע

יצירת חיבור בין משפחות של צבעים חמים כמו: אדום, כתום, צהוב, או צבעים קרים:כמו ורוד, סגול מבטיחה התאמה. לבן יפה גם בפני עצמו ומסתפק לרוב בחיבור עם פילרים ירוקים.

מפגש של צבעים משלימים יוצר הרמוניה ועניין כמו סגול עם צהוב או כתום וורוד.

פילרים

הם התוספות שמעבות את הזר ותורמות לו עניין צורני. פרחים אלגנטיים מעדיפים פילרים של עלים ירוקים מסוגים שונים בעוד שפרחי שדה הולכים נפלא עם פילרים בעלי פרחים קטנים כמו גיבסנית או בבונג.

אורך חיי מדף

כדאי לנסות לבחור פרחים שאורח החיים שלהם דומה, כדי שנהנה מהזר כמה שיותר זמן.

כלניות, למשל, ממשיכות להתארך ולגבוה גם באגרטל, לכן אני מעדיפה לשזור אותן רק עם פילר על מנת שלא לערער את האיזון של הזר.

  •  ניקוי הגבעולים

על ידי הרחקת העלים לאורך רוב הגבעול והורדת הפיצולים הנמוכים. את גבעולי הניצנים שהסרתי מלמטה אני שומרת בצד ומכינה גם מהם זרים קטנים שאני מפזרת בבית.

  • סידור

בזמן סידור הזר חשוב להקפיד לשמור על כיוון אלכסוני אחיד בהנחת הגבעולים. הסידור נעשה על ידי פיזור מאוזן של המרכיבים השונים. יש להוסיף את הפרחים לסירוגין, תוך כדי סיבוב הזר, על מנת לשמור על הצורה העגולה והאחידה שלו. מדי פעם בדקו את עצמכם על ידי התבוננות מלמעלה.

  • כשסיימתם קטמו את הגבעולים באלכסון בגובה שווה. מומלץ לכרוך גומייה בבסיס הזר כדי לשמור על הצורה שלו ולהקטין את שטח המגע של הגבעולים עם המים על מנת למנוע ריקבון. גובה הכלי לתוכו תכניסו את הזר צריך להיות כשני שליש מגובה הזר.
  • אחרי ההשקעה הרבה – איך מאריכים את חיי הזר? מומלץ להחליף את המים כל יום ואחרי מספר ימים לקטום מחדש את הגבעולים.

אני מאחלת לכולנו חג פסח שמח ופורח, בתים מלאים בחמימות משפחתית והנאה שלמה מההזדמנות להאט וליצור זכרונות.